Куртоа: Имах късмет, че съдиите от ВАР бяха на моя страна

Вратарят на Реал Мадрид Тибо Куртоа призна, че е имал късмет ВАР да отмени попадението на Николас Таляфико в снощния мач срещу Аякс от Шампионската лига, завършил 2:1 за неговия отбор. Според белгиеца решението на съдиите е било правилно.

“Да, направих няколко добри спасявания и също така имах и късмет, че съдиите от ВАР-стаята бяха на моя страна и като цяло смятам, че решението им беше правилно. Така че бяхме доволни от 0:0 на полувремето. През втората част заиграхме по-добре, вкарахме наистина красив гол. Малко отпуснахме контрола и се стигна до 1:1, но в крайна сметка измъкнахме победата.

Аякс наистина е много енергичен отбор, който може да пресира високо и да държи топката. Така че беше много трудно за нас да намерим пространство и да се връщаме за топката, когато те ни притискаха. В много моменти от мача не успяхме да направим правилните разигравания и да задържим топката. Напълно съм наясно, че не сме приключили с Аякс, защото съм сигурен, че ще дойдат в Мадрид и отново ще играят добре. Но в момента се намираме в наистина добра форма и моментно състояние и се надявам да го задържим”, коментира Куртоа след мача.