Йокич изнесе лекция на Сакраменто (видео)

Сръбският център Никола Йокич бе в центъра на събитията по време на срещата между Денвър и Сакраменто, изнасяйки истинска лекция на Кингс. 23-годишният европеец вкара победните две точки за Нъгетс при победата със 120:118, като междувременно записа четвъртия си “трипъл-дабъл” само в рамките на този месеци общо дванадесети от началото на сезона.

213-сантиметровият Йокич, на когото предстои да дебютира в Мача на звездите на НБА, завърши с 20 точки, 18 борби и 11 асистенции за 36 игрови минути при тридесет и деветата победа на Денвър през сезона. Талантливият сърбин, който към момента е №5 при подавачите в цялата лига със средно 7.7 асистенции на двубой, завърши мач с двуцифрен брой асистенции за деветнадесети път от началото на кампанията. Той се превърна в герой за Нъгетс, след като вкара победен кош при оставащи 0.3 секунди до края.

Пол Милсап вкара най-много за победителите с 25 точки и 13 борби, Малик Бийзли добави 21 точки, докато Айзея Томас вкара 8 точки в първия си мач за сезона. 175-сантиметровият гард дебютира срещу един от бившите си отбори, след като дълго време се възстановяваше от травма.

Бъди Хийлд бе най-резултатен за Сакраменто с 25 точки, Харисън Барнс остана с 19, а ДеАарън Фокс направи “дабъл-дабъл” с 15 точки и 10 асистенции.