Арда завърши наравно с Актобе

Втородивизионният Арда (Кърджали) завърши 3:3 (1:0) с елитния казахстански Актобе във футболна контрола в турския курорт Белек. Възпитаниците на Стойчо Стоев поведоха три минути преди почивката, когато Ерай Карадайъ вкара с акробатичен удар от въздуха от десетина метра след центриране от ляво. След час игра Лукас Мартинс удвои аванса на Арда.

Той се възползва от грешка на вратаря на съперника след ниско центриране отдясно и от границата на малкото наказателно поле прати топката в мрежата. Актобе обърна с три безответни гола в следващите 20 минути, но малко преди края резервата Иван Коконов изравни от дузпа. Коконов беше спънат в наказателното поле в третата минута на добавеното време и сам реализира от бялата точка за крайното 3:3. Арда ще изиграе последната си проверка на турска земя срещу Андижан (Узбекистан) на 14 февруари, а ден по-късно се прибира в България.