Вилфредо Леон спечели първия си трофей в Италия със счупен пръст (видео + галерия)

Отборът на Сър Сейфти (Перуджа) губеше от Кучине Лубе (Чивитанова) с 0:2 гейма, а резултатът в третата част бе 24:24.

Вилфредо Леон очаквано получи топката в зона 4 и той с мощна атака я прати в “стратосферата” - 25:24. Последва чудовищно по сила изпълнение на начален удар от кубинеца с полски паспорт, което попадна точно в Цветан Соколов и Перуджа спечели третата част с 26:24. Това бе един от 3-те аса на Леон в мача.

39 Финал за Купата на Италия: Перуджа - Лубе 3:2

А 25-годишният кубинец игра в този мач със счупено кутре да дясната ръка.

Бинтованият пръст пречеше на Леон нормално да разгъва пръстите при удар по топката.

"Чувствам болка всеки път, когато докосвам топката в атака или при изпълнение на сервис”, заяви Вилфредо преди началото на турнира за Купата на Италия в Болоня.

В 4-ата част Леон отиде за изпълнение на сервис при 17:19 и отново разби посрещането на Лубе: 2 аса, 3 отиграни топки и 22:19! Освен това при тези изпълнения на начален удар радар фиксира скорост на топката от 134 км/ч.

Сега сервисът на Леон превъзхожда статистиката от времето, когато играеше за Зенит (Казан). В шампионата на Русия  максимумът му бе 0.79 аса за гейм (в сезон 2017/18), в Суперлигата на Италия – 1.07 (76 аса в 71 мача).

Впрочем, в Перуджа “експлоатират” Леон повече от периода, в който играеше за Зенит.

Наставникът на Сър Сейфти Лоренцо Бернарди счита, че ако разполага в състава си с такъв феномен, то той трябва да го използва максимално. Скоро на тази стратегия ще разчита и националния отбор на Полша, за който Вилфредо ще може да играе от месец юли.

Сега Вилфредо Леон спечели първи трофей с Перуджа. При резултат 14:13 в тайбрека централният блокировач на Лубе Робертланди Симон, на който бе отказан български паспорт, се хвана на залъгващото движение на Марко Подрасчанин в центъра и не успя да стигне навреме за да блокира атака на Вилфредо Леон, който заби топката на линията през единичната блокада на Диего Кантагали.

Почти 9000 зрители нямаха никакво съмнение в това,  че той ще спечели наградата за MVP на финала за Купата на Италия. След като получи приза, Леон отново подчерта, че за този трофей заслуга има целият отбор.

За сега кариерата на Вилфредо Леон в Италия се развива по същия начин, както по време на дебютния му сезон в Русия: Изпусната Суперкупа и победа за Купата на страната.

Сега Перуджа има още две цели - Шампионската лига и Суперлигата на Италия. Отборът на Леон вече предсрочно се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига заедно със Зенит (Казан) и Кучине Лубе (Чивитанова).

View this post on Instagram

Grande campione immenso

A post shared by frey (@siccardi.siccardi) on Feb 12, 2019 at 5:12am PST

А в италианското първенство има тривластие - отборите на Перуджа, Тренто и Лубе имат по 17 победи, но Леон и компания имат повече спечелени точки, което ги прави лидери.

Любопитно е, че във финала за Купата на Италия кубинецът Вилфредо Леон преодоля съпротивата на трима свои сънародници, които играят за Лубе - Йоанди Леал, Османи Хуанторена и Робертланди Симон. В съставите на на другите два отбора участници във “Финалната четворка” на Купата на Италия (Тренто и Модена) също имаше събрани много световни звезди, затова двубоите в зала “Казалекио Ди Рено” в Болоня предизвикаха огромен интерес на публиката. Организаторите продадоха билети на стойност 288 000 евро – рекорд за турнир на “Финална четворка” за Купата на Италия.