Новини Видео Фотогалерия Програма Статистика Класиране Футболисти Успехи

Червена неделя в Ла Лига 2

11 февруари 2019 | 20:54 - Обновена
  • копирано
  • 1
Обагрен в червено се оказа 25-ият кръг на испанската Ла Лига 2. Само в един ден (неделя) бяха показани общо 7 червени картона в 5 мача от второто ниво на испанския клубен футбол. Във всяка една от петте срещи бе показан поне един червен картон.

Зрителите на двубоя между Малага и Лас Палмас не видяха голове, но пък станаха свидетели на това как и двата тима завършиха двубоя с по 10 души. В 59-ата минута домакините от Андалусия останаха с човек по-малко, тъй като втори жълт картон получи Кейди Бара. В 72-ата минута директен червен картон пък бе показан на Дейвид от Лас Палмас.

Два червени картона имаше и в битката между два от борещите се за влизане в елита тимове - Гранада и Депортиво Ла Коруня. Гостите от Супер Депор спечелиха с 1:0 с гол на Кике 4 минути след почивката, а в края на срещата по един футболист от двата отбора видя картона с черевния цвят. В 83-ата минута изгонен бе Аарон Ескандел от Гранада, а в четвъртата минута на допълнителното време реферът показа пътя към съблекалните и на Матиас Нахуел от Ла Коруня.

Кадис победи с 2:1 като гост Алкоркон след обрат и победен гол на Дарвин Мачис в 91-ата минута. Гостите от Кадис могат да благодарят за трите точки и на противниковия футболист Лауре, който в 81-ата минута, при резултат 1:0, получи втори жълт картон.

Червен картон имаше и в мача на лидера Албасете с гостувалия Майорка. Албасете спечели с 2:0, като второто попадение бе реализирано от дузпа в 96-ата минута, след като в 93-ата Микел Парера Писа от Майорка бе отстранен от игра.

Червен картон имаше и в пети мач от Ла Лига 2, който се игра в неделя. Алмерия надви с 1:0 като домакин Нумансия, а гостите трябваше да играят от 70-ата минута с десет души, тъй като червен картон получи Унай Медина. Така задачата на Нумансия да се добере до равенство бе усложнена и с гола от дузпа на Хуан Карлос в 22-ата минута Алмерия се пребори за трите точки.

"Татко ми размаза парче пица на лицето": Как Енио ... 11 юли 2020
Той ходеше на мачовете на Рома в продължение на повече от 80 години и беше страстен почитател на отбора. Преживяваше успехите и болките му като свои. А не е като да няма безброй и от двете в историята на римляните. ...
Бербатов разкри най-големия комплимент към себе ... 13 октомври 2020
Българското футболно величие Димитър Бербатов даде обширно интервю за онлайн списанието Marca Plus, в което си припомни мигове от славната си кариера, както и говори за настоящето. „Сега прекарвам повече време с ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.