Новини Видео Фотогалерия Програма Статистика Класиране Футболисти Успехи

Червена неделя в Ла Лига 2

11 февруари 2019 | 20:54 - Обновена
  • копирано
  • 1
Обагрен в червено се оказа 25-ият кръг на испанската Ла Лига 2. Само в един ден (неделя) бяха показани общо 7 червени картона в 5 мача от второто ниво на испанския клубен футбол. Във всяка една от петте срещи бе показан поне един червен картон.

Зрителите на двубоя между Малага и Лас Палмас не видяха голове, но пък станаха свидетели на това как и двата тима завършиха двубоя с по 10 души. В 59-ата минута домакините от Андалусия останаха с човек по-малко, тъй като втори жълт картон получи Кейди Бара. В 72-ата минута директен червен картон пък бе показан на Дейвид от Лас Палмас.

Два червени картона имаше и в битката между два от борещите се за влизане в елита тимове - Гранада и Депортиво Ла Коруня. Гостите от Супер Депор спечелиха с 1:0 с гол на Кике 4 минути след почивката, а в края на срещата по един футболист от двата отбора видя картона с черевния цвят. В 83-ата минута изгонен бе Аарон Ескандел от Гранада, а в четвъртата минута на допълнителното време реферът показа пътя към съблекалните и на Матиас Нахуел от Ла Коруня.

Кадис победи с 2:1 като гост Алкоркон след обрат и победен гол на Дарвин Мачис в 91-ата минута. Гостите от Кадис могат да благодарят за трите точки и на противниковия футболист Лауре, който в 81-ата минута, при резултат 1:0, получи втори жълт картон.

Червен картон имаше и в мача на лидера Албасете с гостувалия Майорка. Албасете спечели с 2:0, като второто попадение бе реализирано от дузпа в 96-ата минута, след като в 93-ата Микел Парера Писа от Майорка бе отстранен от игра.

Червен картон имаше и в пети мач от Ла Лига 2, който се игра в неделя. Алмерия надви с 1:0 като домакин Нумансия, а гостите трябваше да играят от 70-ата минута с десет души, тъй като червен картон получи Унай Медина. Така задачата на Нумансия да се добере до равенство бе усложнена и с гола от дузпа на Хуан Карлос в 22-ата минута Алмерия се пребори за трите точки.

Сълзите на момчето от Струмица, което се превърна ... 13 ноември 2020
Горан Пандев реализира своята мечта да стане добър футболист, който да играе на най-високо ниво в италианската Серия "А". Именно там мина почти цялата кариера на момчето от Струмица - Анкона, Лацио, Наполи, Дженоа и  ...
Малдини за директорския пост, трансферите, Пиоли, ... 02 декември 2020
Легендата и технически директор на Милан Паоло Малдини даде обширно интервю пред DAZN, в което говори по теми, свързани с ръководната му роля в клуба. За директорския пост Мисля, че се подготвях за това 9 години, без ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.