Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Това се казва малшанс! (видео)

Вратарят на Монако Даниел Субашич бе на косъм да направи страхотно спасяване и да се превърне в герой за тима си при равенството 2:2 с Монпелие в мач от Лига 1 в неделя. Сребърният медалист с Хърватия от Мондиал 2018 почти спаси дузпа в добавеното време на срещата в Монпелие. Субашич реагира отлично на удара на Анди Делор в 91-ата минута, но не успя да укроти веднага топката в обятията си и тя премина с пълния си обем голлинията. Изключителен малшанс, който коства на монегаските победата.

Делор отбеляза и първия гол за Монпелие, а за Монако точни бяха новото попълнение Желсон Мартинш и Радамел Фалкао. Субашич и компания заемат 18-о място в класирането и основната цел пред тях този сезон е да запазят мястото си в елита. Монпелие е на другия полюс, като се намира на четвърто място и води сериозна битка с още няколко отбора за място в европейските клубни турнири.