Мартин Петров наказа Реал Мадрид с два гола

Мартин Петров вдигна на крака фенове на Атлетико Мадрид с два гола и асистенция при победа над Реал Мадрид с 3:1. Мачът се игра на стадион "Фернандо Торес" на 15 км от испанската столица и бе между ветерани на двата отбора.

Петров, който е на 40 години, бе най-добрият на терена. Свръхзвуковия вкара два гола, а при второто попадение всички 500 души станаха на крака да ръкопляскат. Петров изстреля воле с левия крак, което дори Тибо Куртоа, страж на първия тим на Реал, не би спасил.

Освен попаденията Мартин асистира и за третото на бразилеца Пауло Асунсао. За капак ветераните на Атлетико си вкараха и автогол. А за Реал блестяха фигури като Фернандо Мориентес, Фернандо Санс и Хосе Емилио Амависка.

"Стана страхотен мач", разказа Петров - Хората не спряха да аплодират. Играхме на голям терен и единствено полувремената бяха по-къси - по 35 минути".