Монако продължава да буксува в Лига 1 (видео)

Монако завърши наравно 2:2 при гостуването на Монпелие и двубоят от 23-ия кръг на Лига 1. Футболистите на Леонардо Жардим получиха летящ старт. Те поведоха в 14-aта минута, когато Бало Туре центрира, а Желсон Мартинш засече топката във вратата на домакините. Последваха пропуски и за двата тима, а Монпелие изравни резултата в 66-та минута с гол на Лаборд.

Монако отново поведе в резултата в 82-aта минута с гол на Радамел Фалкао. Съдията Франк Шнайдер отсъди дузпа за Монпелие в 89-aта минута, след като използва конксултация с ВАР. Анди Делор се нагърби с изпълнението и не сбърка за 2:2.

Гостите от Княжеството завърши мача с човек по-малко, след като Жемерсон бе изгонен за втори жълт картон в добавеното време. Монако заема 18-то място с 19 точки, а Монпелие е 4-ти с 37 пункта.

Нант загуби от Ним с 2:4, след като на почивката имаше аванс от два гола. Феновете на трибуните за пореден път почетоха Емилиано Сала. Тялото на аржентинският нападател бе извадено от дълбините на океана през седмицата.