Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Вердер отпразнува перфектния рожден ден (видео)

Вердер (Бремен) завърши по перфектен начин една от най-щастливите си седмици през последните години и отбеляза подобаващо своя 120-и рожден ден. Тимът надви Аугсбург с 4:0 като домакин в среща от 21-вия кръг на Бундеслигата и е само на 3 точки от място в зона “Европа”. Преди дни пък футболистите на амбициозния наставник Флориан Коофелт елиминираха Борусия (Дортмунд) в турнира за Купата на Германия и вече са на четвъртфинал.

Този следобед Вердер отказа баварския си съперник още през първото полувреме, в което му заби три от головете. Изключително се представия младият нападател Милот Рашица, който реализира много красиви попадения в 5-ата и 28-ата минути. Малко преди второто точен беше и Йоханес Егещайн (27').

След това обаче Рашица се контузи и трябваше да бъде заменен още в 36-ата минута.

Футболистите на Аугсбург не гледаха безучастно и до почивката създадоха поне три чисти възможности, но майсторски намеси на вратаря Иржи Павленка лишиха срещата от интрига до края.

Бременчани стигнаха до четвъртия си гол в 86-ата минута, когато точен беше Кевин Мовалд.

Гостите остават на 15-а позиция с едва 4 победи на своята сметка. В следващия кръг на тях им предстои регионално дерби с набралия скорост шампион Байерн (Мюнхен).

Вердер пък ще гостува на един от преките си конкуренти за място в топ 6 Херта (Берлин).