Фрозиноне си тръгна с трите точки от гостуването на Сампдория

Отборът на Фрозиноне извоюва жизнено важни три точки в борбата за оцеляване в Серия „А“, побеждавайки като гост тима на Сампдория с 1:0.

Единственото попадение в срещата падна в 25-ата минута и негов реализатор бе Даниел Чофани. Фрозиноне проведе добра атака по левия фланг, завършила с центриране към втора греда. Защитник на Сампдория игра с глава, но не успя да изчисти топка далеч от наказателното поле и тя попадна в Едоардо Голданига, който центрира остро по земя, а Чофани подложи крака си и преодоля Емил Аудеро, пред когото нямаше добра видимост.

Въпреки продължително владение на топката от футболистите на Сампдория, „моряците“ не успяха да се възползват от тази си сила. Нападателят Фабио Куалярела, намиращ се в прекрасна форма, бе обезвреден от защитата на гостите и не успя да застраши вратата на Марко Спортиело. В 84-ата минута защитникът Омар Коли бе близо до това да изравни резултата, но ударът му с глава бе спасен от Спортиело. В 87-ата минута гол на Фрозиноне бе отменен заради засада.

Така Фрозиноне събра актив от 16 точки след 23-ия кръг и се доближи до Емполи и Болоня, които имат 2т. повече. Отборът на Сампдория остава на 9-о място с 33 точки.