Тотнъм е близо до лидерите след четвърта поредна победа (видео)

Тотнъм записа четвърта поредна победа в първенството, след като спечели с 3:1 домакинството си срещу Лестър. Отборът на Маурисио Почетино игра за трети пореден мач на "Уембли" и не допусна грешка, въпреки отсъствието на основни играчи като Хари Кейн и Деле Али. Давинсон Санчес откри резултата през първото полувреме, а Кристиан Ериксен направи 2:0 след почивката. Малко преди гола на датчанина Джейми Варди пропусна дузпа. Той се реваншира с попадение за 2:1, но Сон се разписа в края, за да подсигури успеха на лондончани.

“Шпорите” са на трето място в класирането, като изостават с пет точки на лидера Ливърпул. Лестър е 12-ти с актив от 32 точки, но записа четвърта загуба в последните си пет шампионатни срещи.

Без някои от основните си играчи Тотнъм изглеждаше колеблив в началото, а Лестър се опита да се възползва от това. Лондончани не изневериха на стила си и опитваха да атакуват при всяка възможност. При първата по-интересна ситуация около наказателното поле на гостите Сон получи жълт картон за симулация, след като падна в наказателното поле. В девета минута "лисиците" пропуснаха да поведат. Първо Хари Магуайър стреля с глава след центриране на Мадисън, но Лорис спаси. Секунди по-късно Барнс бе изведен на добра позиция, но ударът му мина встрани от вратата.

"Шпорите" също имаха отлична възможност. Дани Роуз навлезе в наказателното поле и стреля. Шмайхел се намеси и успя да отрази изстрела. В 33-ата минута отборът на Почетино успя да поведе. Центриране на Ериксен намери Давинсон Санчес и той с глава прати топката в мрежата. След попадението Тотнъм имаше предимство и контролираше събитията на терена до почивката, но без да създаде нещо сериозно пред Шмайхел.

След почивката Лестър бе по-активният отбор, но бе неефективен в заключителната фаза. Първо Демарай Грей получи шанс след центриране на Перейра и стреля с глава, но право в Лорис. След това отново англичанинът отправи удар и отново топката се озова в ръцете на френския вратар. След час игра Пюел реши да пусне в игра Джейми Варди. Докато нападателят изкачваше да влезе на страничната линия, Лестър спечели дузпа за нарушение на Вертонген срещу Мадисън. Варди влезе и веднага застана зад бялата точка, но не изпълни добре дузпата и Лорис спаси.

Малко след това Тотнъм увеличи аванса си. Гостите загубиха топката в опасна зона, Йоренте подаде на Ериксон, а датчанинът с прецизен ъгъл прати топката в десния ъгъл за 2:0. “Лисиците” не се отчаяха от това развитие и продължиха да създават положения. Харви Барнс пропусна великолепна възможност да намали. Той бе изведен сам срещу Лорис, но стреля близо до вратаря и той направи отлично спасяване.

Варди до някаква степен се реваншира за пропусната дузпа в 76-ата минута. Тогава той засече подаване на Перейра и намали на 2:1. Нападателят бе близо до изравняване малко по-късно. Влезлият като резерва Келеши Иеаначо пък стреля встрани от вратата. След пропуснатите възможности Лестър допусна нов гол. В самия край Сон се измъкна от защитата на гостите и сложи край на интригата.

ТОТНЪМ - ЛЕСТЪР 3:1
1:0 - Санчес (33)
2:0 - Ериксен (63)
2:1 - Варди (76)
3:1 - Сон (91)