Ница повали Лион (видео)

Ница победи Лион с 1:0 и се изкачи на седмото място в класирането на френската Лига 1. Футболистите на Патрик Виейра стигнаха до успеха в 70-ата минута. Точен бе Реми Валтер, който се разписа от дузпа.

Гостите от Лион доминираха на терена, но така и не успяха да преодолеят Валтер Бенитес. През първото полувреме гол на Набил Фекир бе отменен заради положение на засада. Тимът на Брюно Женесио е трети в таблицата с 43 точки, като изостава с 6 пункта от втората позиция, на която се намира Лил.

Нарушението за дузпата извърши Танги Ндомбеле, който връхлетя върху Игнатиус Ганаго. Валтер пък беше безкомпромисен от бялата точка и донесе победата на домакините.

Ница вече е на 7-о място с 37 точки, като отговори по най-добрия възможен начин на критиките след крушението с 0:4 от Лил. Лион ще има възможност да се върне към победите в следващия кръг, когато ще е домакин на аутсайдера Гинган.