От Атлетико показаха защо се чувстват ощетени в мадридското дерби (снимки)

Съдийството в снощното мадридско дерби породи много коментари и въпреки че на пресконференцията наставникът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне не пожела да се оправдае за загубата с решенията на рефера Естрада Фернандес, по-късно от клуба изразиха недоволство от неговите отсъждания в няколко спорни ситуации. В официалните си профили в Twitter и Facebook от Атлетико публикуваха един и същ колаж, който да покаже, че отборът е бил ощетен в ключови моменти от двубоя.

“Дюшекчиите” претендират, че дузпата в полза на Реал е отсъдена несправедливо, защото нарушението на Хосе Хименес срещу Винисиус Жуниор е извън наказателното поле. Същото заяви и самият защитник.

“Винисиус пробива и е повален от Хименес, който получава жълт картон. Спорният момент е къде точно е извършено нарушението - в наказателното поле, или извън него. ВАР трябва да покаже точно това, но ако дори и гледането на ситуацията на забавен кадър не дава категоричен отговор на въпроса, всичко зависи от преценката на рефера”, коментира известният бивш съдия Итуралде Гонсалес.

Втората снимка илюстрира ситуацията в началото на второто полувреме, когато гол на Алваро Мората беше отменен заради засада. Графиката, представена от Атлетико, показва, че нападателят на домакините е покрит от Серхио Рамос.

Освен това, от Атлетико смятат, че при 1:2 след почивката е трябвало да има наказателен удар в тяхна полза за нарушение на Каземиро срещу Алваро Мората. Итуралде Гонсалес и друг елитен рефер от близкото минало - Андухар Оливер, са категорични, че арбитърът е трябвало да посочи бялата точка.

Въпросният колаж не е придружен с никакъв текст, а само с емотикон, който изразява съмнение.