Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Гълъбинов герой за Специя (видео)

Влезлият като резерва Андрей Гълъбинов донесе много ценна победа на Специя при гостуването на Читадела от 23-ия кръг на Серия "Б". Отборът на българина спечели с 1:0 срещу пряк конкурент за участие в плейофите за промоция, а самият той вкара единствения гол в 76-ата минута.

Гълъбинов се появи на мястото на Емануел Гиаси и десетина минути по-късно засече прострелно центриране от левия фланг в опразнената врата. Домакините почти цяло второ полувреме играха с човек по-малко, след като червен картон получи защитникът Амедео Бенедети.

Победа днес постигна и Палермо на Ивайло Чочев. Българинът също беше резерва и влезе в 82-ата минута при успеха с 2:1 над Перуджа. Румънецът Георге Пушкаш вкара и двете попадения аз гостите, а за Перуджа се разписа Федерико Мелкиори. При 0:2 Умар Садик от домакините пропусна дузпа.

В класирането Палермо е на второ място с 41 точки. Лидер е Бреша с 42, след като днес надви с 2:1 Карпи. Специя е на 4-о място с 34 точки, колкото имат още Пескара и Лече.