Арсенал не впечатли, но взе трите точки срещу аутсайдер (видео)

Арсенал спечели с 2:1 при гостуването си на Хъдърсфийлд след голове на Иуоби и Лаказет през първото полувреме. Лондончани имаха предимство, но не впечатлиха с изявите си. Домакините, които са затънали на последното място, показаха по-добра игра след почивката и стигнаха до почетен гол в края, след като Коласинак си отбеляза автогол. За тях това бе едва шесто попадение в домакинските срещи в първенството от началото на сезона.

"Топчиите" се изравниха по точки с петия Челси, който утре гостува на Манчестър Сити, и изостават с една на Манчестър Юнайтед. Хъдърсфийлд пък записа 12-та загуба от последните си 13 мача в първенството и с актив от 11 точки е окупирал последното място.

Хъдърсфийлд опита да започне срещата активно и първите минути бяха равностойни, като домакините поглеждаха към вратата на съперника. Бързо обаче се видя разлика в класите и отборът на Унай Емери започна да организира опасни атаки. Пред Иуоби и Лаказет се откриха първите възможности, но ударите им бяха неточни. В 16-ата минута лондончани поведоха с известна доза късмет. След центриране на Коласинак Иуоби стреля от воле, топката се отклони в бранител на домакините и затрудни Хамър, но той можеше да се намеси по-добре.

Отборът на Ян Сиверт се държеше в мача, но много рядко създаваше положения. След период, в който и двата отбора не направиха нещо съществено в офанзивен план, в края на полувремето Арсенал имаше преимущество. В 39-ата минута отлична контраатака бе завършена от Мхитарян, но ударът му бе право в ръцете на вратаря. Минута преди почивката Мейтланд-Найлс проби отдясно и сложи топката на крака на Лаказет, за когото оставяше само да я насочи към мрежата.

След почивката играчите на Хъдърсфийлд се раздадоха и създадоха повече проблеми на Арсенал, но не се възползваха от ситуациите, които създадоха. В 50-ата минута отлична комбинация между Мой и Конголо изведе Диакаби на прекрасна позиция, но ударът бе право във вратаря. Отново Диакаби пропусна в средата на полувремето, когато не успя да насочи топката към мрежата. При следващата ситуация, открила се пред френският нападател, Бернд Лено се намеси отлично. Междувременно контраатака на Арсенал завърши със спасяване на Хамър след удар на Иуоби. В самия край след удар на Диакаби се получи разбъркване и Коласинак отклони топката в опита си да изчисти и Хъдърсфийлд стигна до гол.

ХЪДЪРСФИЙЛД - АРСЕНАЛ 1:2
0:1 - Иуоби (16)
0:2 - Лаказет (44)
1:2 - Коласинак (93-авт)