Борусия (Дортмунд) изпусна победата по немислим начин (видео)

В един от най-драматичните двубои на сезона в Бундеслигата лидерът Борусия (Дортмунд) пропусна да спечели домакинството си на Хофенхайм, независимо че до 75-ата минута водеше с 3:0. В последния четвърт час обаче гостите успяха да изравнят за крайното 3:3, с което сега вестфалци рискуват Байерн (Мюнхен) да съкрати до 5 точки изоставането си от тях.
Джейдън Санчо изигра един от топ мачовете на кариерата си, като реализира първия гол в 32-ата минута, а след това изработи попаденията на Марио Гьотце (43') и Рафаел Герейро (66'). Гостите имаха доста положения, но вратарят на Борусия Роман Бюрки спасяваше всичко, но само до 75-ата минута. Тогава той допусна много леко попадение на Ишак Белфодил, а след това се пропука още на два пъти след изстрели с глава на Павел Кадержабек (83') и отново Белфодил (87').

Преди дни “жълто-черните” отпаднаха от турнира за Купата на Германия и един от ангажиментите им отпадна. Този следобед те се изправиха срещу силен съперник, който вече през сезона ги беше спря за победа.

Треньорът на лидерите Люсиен Фавър е болен от грип и не беше на пейката. Тимът беше воден от двама от асистентите му. Пако Алкасер и Кристиан Пулишич бяха на пейката, а като титуляри излязоха Марио Гьотце и Джейдън Санчо. За пореден път младият халф Юлиан Вайгъл изпълняваше ролята на централен защитник. Марко Ройс и Томас Дилейни са контузени.

Гостите, които вече са девети в класирането, записаха деветото си равенство - най-много от всички. Днес те пак залпжиха на схема с трима централни защитници, а в предни позиции голове се очакваха от Жоелинтон и намиращия се в силна форма Андрей Крамарич.

Двубоят започна с открита игра и от двата състава. На няколко пъти в началните минути гостите стигаха до наказателното поле на "жълто-черните".
В 11-ата минута обаче топката се оказа в мрежата на Хофенхайм, след като защитник в бяло я изрита в тялото на Джейдън Санчо и от там тя влезе във вратата. Последва обаче разглеждане на ситуацията от ВАР и главният съдия Марко Фритц - след като лично изгледа запис - не зачете гола заради засада на Марио Гьотце, който влиеяше върху играта, независимо че не докосна кълбото.
След още 11 минути дойде следващата най-добра възможност за Дортмунд. Тогава Максимилиан Филип стреля опасно с десния крак и само късметът спаси Оливер Бауман.
За съжаление, през първото полувреме на срещата времето рязко се развали, като задуха силен вятър и заваля дъжд, което видимо затрудни футболистите.
И все пак Борусия успя да нанесе удар. В 32-ата минута Санчо показа майсторство и с изстрел по диагонала прониза Бауман за 1:0.
До почивката домакините удвоиха преднината си, след като се възползваха от най-силното си оръжие - контраатаката. В 43-ата минута Санчо получи топката малко след центъра по лявото крило и нахлу към наказателното поле. Последва шут с десния крак, който стражът на гостите спаси, но после за Гьотце беше детска игра да реализира на празна врата при добавката - 2:0.
В началните минути на втората част вратарят на Борусия Роман Бюрки направи две много силни спасявания. В 61-вата той се намеси перфектно и след коварен шут на Ишак Белфодил от едва няколко метра.
И след като пропуснаха възможностите си, играчите на Хофе инкасираха трети гол. В 66-ата минута Санчо пак вдигна стадиона на крак с пас с пета, който мина между краката на играч в бяло. От там Гьотце подаде към Герейро, който покачи на 3:0.
В 71-вата минута зрителите вече виждаха четвъртото попадение във вратата на Хофе, но Пако Алкасер направи непростим пропуск.
Три минути след това Бюрки пак демонстрира класа, отразявайки изстрел на Павел Кадержабек с глава.
Секунди след това обаче швейцарецът направи първата си грешка за вечерта и остави Белфодил да върне едното попадение.
И така вече изведнъж двубоят далеч не беше решен. В 83-ата минута стана по-интересно, защото Кадержабек забоде втори гол за Хофенхайм и преднината на Борусия беше сведена само едно попадение.
Немислимото за домакините стана факт в 87-ата, когато Белфодил пак се измъкна и с глава направи 3:3.
До края не паднаха нови голове и срещата приключи при този резултат.
В сряда Борусия гостува на Тотнъм в първа среща от 1/8-финалите в Шампионската лига.