Етър шокира ЦСКА-София в дебюта на Любо Пенев (видео + галерия)

Новият наставник на ЦСКА-София Любо Пенев стартира със загуба начело на тима, след като днес червените загубиха с 0:1 от Етър в генералната си репетиция преди старта на пролетния полусезон. Единственото попадение в мача на стадион "Българска армия" вкара Флорент Боджадж 34-ата минута.

23 ЦСКА - Етър 0:1

По-лошо от поражението за домакините е играта на отбора. За цял мач ЦСКА-София така и не създаде чисто голово положение, а в защита само късметът спаси играчите на Пенев да не инкасират още един или два гола.

Първата опасна атака бе пред вратата на гостите. В 6-ата минута Джеси осъществи добър пробив отдясно и върна топката към Тиаго, който стреля от десетина метра, но бранител блокира шута на два метра пред голлинията. Етър отговори с опасен удар с глава след центриране от корнер, който излезе в аут.

В 16-ата минута Енрике бе съборен пред наказателното поле. Джеси се нагърби с изпълнението на фаула, но стреля над напречната греда.

Последва игра в центъра на терена, а двата отбора рядко стигаха до удар или по-опасно положение пред противниковата врата. Нещата се промениха в 34-ата минута, когато Крум Стоянов проби отляво и центрира по земя към непокрития Флорент Боджадж, който след шут с левия крак от 12 метра вкара в долния ляв ъгъл на червената врата.

В 39-ата минута болярите бяха близо до втори гол, но Черниаускас изби бомбен шут на Батрович от границата на наказателното поле.

В 44-ата минута нов пробив на Етър отляво завърши с центриране в наказателното поле на ЦСКА-София. Там Дани Младенов изпревари Ангел Лясков, но изпрати топката в аут.

Второто полувреме започна със сериозен пропуск на Етър. Крум Стоянов се откъсна отляво и изведе Милчо Ангелов. Таранът изпревари Бодуров и шутира от 5-6 метра очи в очи с Черниаускас, но стражът на червените спаси.

В 56-ата минута и домакините погледнаха по-смело към противниковата врата. Тиаго шутира опасно от границата на наказателното поле, но след рикошет топката излезе в корнер. Десет минути по-късно Черниаускас отново демонстрира блестящ рефлекс, избивайки в корнер опасен удар с глава на Ангелов. След неговото изпълнение Етър като по чудо не вкара за втори път, след като играч на белите стреля отново с глава, но стражът на червените някак спаси.

В 74-ата минута Мауридес отправи добър шут извън границата на наказателното поле, който вратарят на Етър улови.

До края на двубоя, противно на очакванията, домакините не успяха да подложат дори на минимален натиск гостите. Нещо повече. В заключителните секунди на срещата се наложи на Черниаускас отново да демонстрира класата си след топовен изстрел от 25 метра, който летеше към горния ляв ъгъл на червената врата.

ЦСКА-СОФИЯ - ЕТЪР 0:1