Юнайтед се намести в топ 4 след победа №10 при Солскяер (видео)

Манчестър Юнайтед излезе на четвърто място във временното класиране на Премиър лийг, след като постигна десета победа в 11 мача под ръководството на Оле Гунар Солскяер. Този път "червените дяволи" не срещнаха особени проблеми при гостуването си на Фулъм и победиха предпоследния във Висшата лига с 3:0. Пол Погба (14') и Антони Марсиал (23') дадоха комфортен аванс на гостите още до почивката. През второто полувреме Погба (65'-дузпа) сложи точка на спора.

С днешния успех Юнайтед изпревари с една точка Челси, който утре гостува на Манчестър Сити на "Етихад Стейдиъм".

Новите попълнения Лазар Маркович и Хаавард Нордтвайт не попаднаха в групата на домакините, докато Тимъти Фосу-Менса, който играе във Фулъм като привлечен под наем от Манчестър Юнайтед, нямаше право да излезе срещу "червените дяволи". Лусиано Вието и Андре Шюрле се завърнаха сред титулярите.

Оле Гунар Солскяер бе направил цели шест промени в сравнение с двубоя с Лестър. Диого Далот, Фил Джоунс, Крис Смолинг, Хуан Мата, Ромелу Лукаку и Антони Марсиал започнаха, а Маркъс Рашфорд  остана на скамейката за началото.

Още в първата минута домакините организираха страхотна контраатака след свободен удар в полза на Юнайтед. Бабел изведе Шюрле отдясно, след което германецът центрира много добре към далечната греда, но Лусиано Вето, който бе оставен непокрит, засече лошо и стреля встрани от около седем метра. Няколко минути след това разбъркване в наказателното поле на гостите завърши с изстрел на Шюрле, но над вратата.

В 14-ата минута "червените дяволи" нанесоха първия си удар. Льо Маршан изгуби топката в своята половина. Ерера намери Марсиал отляво, а французинът изведе своя сънародник Пол Погба, който се измъкна на ръба на засадата. Погба стреля от малък ъгъл, Рико не успя да реагира добре - 0:1. Това бе първият точен удар в актива на гостите. При втория такъв - в 23-тата минута, резултатът вече бе 0:2. Домакините отново изгубиха топката в своята половина, Марсиал проби на скорост, справяйки се е лекота с Одой и Льо Маршан, след което стреля в далечния ъгъл.
Три минути преди почивката Фил Джоунс нанесе много добър удар от границата на наказателното поле, но топката профуча над напречната греда. Де Хеа пък спаси нелош изстрел на Чембърс от подобна дистанция.
През втората част Рико парира два шута на Марсиал и Ерера, а в 64-тата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Льо Маршан срещу Мата. Погба изпълни точно 11-метровия наказателен удар, въпреки че сантиметри не достигнаха на Рико да стигне до топката - 0:3.
В 73-тата минута и Де Хеа успя да се намеси блестящо, след като спаси опасен изстрел с глава на Митрович. Секунди след това Алексис Санчес се озова очи в очи с Рико след поредната грешка на Фулъм в защита, но не успя да преодолее стража. След това и Мактоминей пропусна с глава отблизо.
13 минути преди края Райън Бабел пропиля уникална възможност, след като от метър нацели гредата, вместо да прати топката във вратата на Де Хеа.
Манчестър Юнайтед вече е на четвърто място с актив от 51 точки - една повече от Челси, който утре гостува на Манчестър Сити. Фулъм остава на предпоследната позиция със 17 пункта.