Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Уеска не се предава

Новакът в Примера дивисион Уеска беше считан за сигурен изпадащ, но само за седмица ситуацията се промени и отборът на Франсиско Родригес вече има всички основания да вярва, че може да се спаси. След като в миналия кръг удари с 4:0 Валядолид, днес Уеска надви с 2:0 като гост Жирона и за пръв път през сезона записа поредни победи.

Головете паднаха до почивката и бяха дело на Есекиел Авила в рамките на пет минути. В средата на втората част пък Бернардо Еспиноса от Жирона получи червен картон и още повече усложни задачата на съотборниците си.

Домакините бяха в ролята на фаворит, въпреки че преди този мач регистрираха три поредни загуби. Те имаха надмощие в началото на двубоя, но защитата на Уеска не се огъна. В 35-ата минута Мой Гомес подаде на Авила, който с плътен изстрел от границата на наказателното поле изненада Ясин Буну - 0:1. В 40-ата перфектна комбинация на гостите завърши с подаване на Енрик Гайего към Авила и чилиецът заби топката под гредата.

След почивката Жирона натисна сериозно, а защитата на Уеска все по-трудно се справяше с Кристиан Стуани. Изгонването на централния защитник Еспиноса обаче стопира подема в играта на домакините.

Стуани на два пъти претендираше, че е бил повален в наказателното поле и в единия случай сякаш беше прав, но реферът Адриан Кордеро си замълча.

Жирона остана на 16-о място в таблицата с 24 точки - шест повече от Уеска, който е последен, но демонстрира най-добра форма от всички отбори в дъното на класирането.