Меси не тренира с отбора

Аржентинската легенда Лионел Меси не тренира наравно със съотборниците си по време на първата петъчна тренировка на Барселона. Капитанът на “лос кулес” не бе титуляр в полуфиналната битка с Реал Мадрид в турнира за Купата на краля (1:1) и влезе в игра през второто полувреме.

Десетката на Барса е работил отделно от основната група, залагайки на индивидуална подготовка във фитнеса. От клуба обаче твърдят, че всичко с Лео е наред и той просто е получил малко повече почивка. Добрата новина е завръщането на Самюел Юмтити към занимания на пълни обороти. К

аталунската преса подчертава, че откакто Меси получи контузия при домакинското равенство с Валенсия, Ернесто Валверде да минимализира натоварванията за суперзвездата. През уикенда шампионите имат тежко гостуване на Атлетик Билбао, а след това им предстои само мач с Валядолид за първенство, без двубой в средата на седмицата.