Божинов се завърна с невероятен пропуск, който остави Левски без победа в Кипър

Отборът на Левски изпусна сръбския Чукарички в генералната си репетиция за мача от Първа лига срещу Локомотив (Пловдив). Двата тима завършиха 1:1 в Пиргос, като точен за "сините" бе Давиде Мариани в 7-ата минута, а Джорджевич (32) вкара гола за четвъртия във временното класиране на Сърбия. Веднага след това Валери Божинов, който се завърна със синята фланелка след петгодишна пауза, направи пропуска на цялата подготовка. Голмайсторът изпусна да вкара на празна врата, а с това и да донесе първа победа на 26-кратните шампиони на България, както през 2019 година, така и при Георги Дерменджиев. Специалистът води отбора в шест мача, стартирайки с три поражения, но завършвайки с три равенства. По-добрата новина е, че тимът му с всеки изминал мач вдигаше нивото.

Да, отборът е далеч от оптимална форма, но представянето срещу Чукарички дава поводи на треньора да бъде доволен, особено от първото полувреме, когато заложи за първи път на титулярния си състав, в който влязоха и новите попълнения Божинов и Мартин Райнов.

Нападателят пристигна вчера в Агия Напа, като снощи проведе първо занимание с новите си съотборници. Той има 20 мача и 8 гола от първия си престой на "Герена" през 2014 година. Халфът записа 45 минути срещу УФА, ден по-рано, което беше негов първи мач за "сините".

Срещу четвъртият в Сърбия голяма част от футболистите играха 90 минути. Николай Михайлов бе на вратата, Милош Цветкович, Нуно Рейш, Давид Яблонски и Иван Горанов бяха в защита. Кали Тиам и Мартин Райнов бяха опорните халфове. Паулиньо, Давиде Мариани и Жерсон Кабрал стартираха зад  Божинов, който пък има три попадения срещу Чукарички с екипа на Партизан. Нападателят е вкарал головете в три различни мача от сръбското първенство.

Мачът трябваше да се играе в Лимасол, но поради наводнен терен беше преместен в друго градче. Смяната на терена също наложи изместване на срещата с 15 минути, като първоначално тя трябваше да започне в 17:00 часа.

Левски започна много активно. Така Давиде Мариани беше точен в 7-ата минута, след като беше изведен от Кабрал. Бразилецът Паулиньо пропусна страхотно положение минута по-късно, когато беше намерен от Божинов. Опасен удар на Овусу мина на сантиметри от горната греда на Михайлов в 17-ата минута. Последва едно положение пред Мариани в 27-ата минута. Халфът обаче стреля над гредата, а след 120 секунди Горанов пропусна сам срещу вратаря. Стражът на сърбите се хвърли в краката на синия капитан и изби. В 32-ата минута извеждащо подаване към Джорджевич матира защитата, а нападателят излъга Михайлов и на празна врата изравни.

В 38-ата минута Божинов направи невероятен пропуск. Нападателят изпусна да вкара на празна врата. Той получи топката по земята от Кабрал, но стори много по-трудното, като прати топката над горната греда. Контраатаката обаче беше много бърза на левскарите.

На почивката Илия Димитров и Станислав Костов замениха Божинов и Кабрал. Противникът на "сините" започна по-добре след почивката, като Овусу стреля силно, а Михайлов изби. В 62-ата минута Димитров получи тежък удар в главата след сблъсък с вратаря, като веднага беше сменен от Сержиу Буш.
В този период много активен за тима на Левски беше Паулиньо. Бразилецът в трети пореден двубой е сред най-добрите, което също дава поводи за оптимизъм в треньорския щаб.

Капитанът Горанов стреля силно от фаул в 65-ата минута, но вратарят Стеванович плонжира и изби. Цветкович имаше една добра намеса в защита, а в минутите до края Станислав Иванов и Илия Юруков смениха Райнов и Мариани.

Левски не успя да стигне до успех и в този мач, но този път имаше усмивки по лицата на футболистите. Най-напред защото тимът показа добро лице, след което и заради факта, че от тази вечер играчите са свободни до понеделник следобед. Освен това Божинов, Михайлов и компания почувстваха и любовта на феновете, които си направиха обща снимка с целия отбор и целия треньорски щаб на терена.

Утре Левски се прибира в България, а Дерменджиев ще изведе тима на първа тренировка в София в началото на другата седмица.

ЛЕВСКИ - ЧУКАРИЧКИ 1:1

1:0 Мариани (7)
1:1 Джорджевич (32)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Николай Михайлов, Милош Цветкович, Нуно Рейш, Давид Яблонски, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Паулиньо, Давиде Мариани, Жерсон Кабрал, Божинов
ЧУКАРИЧКИ: Неманя Стеванович, Огньен Мудрински, Марко Додич, Миладин Стеванович, Лука Стоянович, Стефан Шапич, Александър Джорджевич, Мирослав Богосавац, Велико Пирманчевич, Кваме Овусу, Дарко Пушкарич