Бетис и Валенсия също оставиха развръзката за реванша

И вторият първи полуфинал за Купата на Испания не излъчи победител. След равенството 1:1 между Барселона и Реал Мадрид, Бетис и Валенсия също завършиха наравно 2:2 на стадион “Бенито Вийямарин”. Домакините могат да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като водеха с два чисти гола, но допуснаха частичен обрат в добавеното време, когато Кевин Гамейро донесе равенството и така “прилепите” получиха предимство преди реванша след три седмици на “Местайя”.
Бетис откри в края на първото полувреме, когато се расписа Лорон Морон след ъглов удар. В началото на втората част вездесъщият лидер на Бетис Хоакин удвои директно от ъглов удар след намесата на VAR.
След този гол Валенсия заигра по-добре, а в основата на промяната бе влезлият като резерва Кевин Гамейро. Негово беше центрирането в 70-ата минута, след което Денис Черишев се разписа с глава.
Минута преди края на редовното време руснакът уцели и греда след ново подаване на Гамейро. Във втората минута на добавеното време французинът завърши една контра на Валенсия, като донесе равенството, което обещава зрелищен реванш на 28 февруари.