Лион е последният 1/4-финалист за Купата на Франция

Лион се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Франция, след като победи с 2:1 като гост Гинган в последния от осминафиналите. Съперник на момчетата на треньора Брюно Женесио в следващата фаза ще бъде тимът на Каен, който отстрани след дузпи Бастия.
Гостите стигнаха до ранен гол чрез Муса Дембеле в седмата минута, който получи пас в дълбочина от Марсело и успя да промуши топката между краката на вратаря на Гинган. В началото на втората част Лион стигна до втори гол, като този път се разписа Максуел Корне.
Гинган стигна само до почетен гол в 88-ата минута, когато се разписа Александре Менди. За повече бретонците нямаха време, а можеха да получат и трети гол в добавеното време. Така Лион записа пета поредна победа във всички турнири, докато Гинган  записа трета загуба.