Клижан стигна за трети път 1/4-финалите в София

Мартин Клижан се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите АТР 250 в София с награден фонд 524 340 евро. Словакът победи германския квалификант Даниел Брандс със 7:6(5), 6:4 за 1:40 часа. Клижан загуби подаването си още в първия гейм на мача, но изравни 5:5 след пробив, след което взе и тайбрека.

Във втората част словакът направи нов пробив в петия гейм, който му беше достатъчен, за да спечели мача. Клижан и Брандс се срещнаха в София и през 2017 година, когато словакът отново се наложи в два сета. Левичарят от Братислава по традиция се представя успешно в "Арена Армеец" и до момента не е пропуснал нито едно издание на турнира. Той е полуфиналист от 2016 година.

В петък Клижан ще участва на четвъртфиналите за трети път в кариерата си, а негов съперник ще бъде победителя от мача между Робин Хаазе (Холандия) и Даниил Медведев (Русия), които излизат на корта по-късно днес.