Характерът на Байерн го измъкна в люта битка с продължения (видео)

Байерн (Мюнхен) запази шансовете си за мечтан требъл, макар прогнозите за такъв да не са добри. И все пак баварците продължиха напред в турнира за Купата на Германия, след като на фазата на осминафиналите сломиха Херта (Берлин) с 3:2 като гости след продължения. В редовното време резултатът беше 2:2, а Кингсли Коман заби победното попадение в 98-ата минута.
Тимът на Нико Ковач е на 1/8-финал в Шампионската лига, а в първенството е на 7 точки от лидера Борусия (Дортмунд).

Тази вечер Максимилиан Мителщет вкара още в 3-ата минута за домакините, но в 7-ата Серж Гнабри изравни. В 49-ата Гнабри реализира още веднъж, но груба грешка на Матс Хумелс в 67-ата минута позволи на Дейви Зелке да изравни за 2:2. Така се стигна до продълженията, в които Коман реализира важния трети гол в 98-ата минута.
По-рано през сезона Байерн вече беше загубил на "Олимпиащадион" - 0:2 за първенство, което беше предпоставка за завързана среща. Така и се получи.
Столичани започнаха само с един централен нападател в лицето на Ведад Ибишевич, а Дейви Зелке беше оставен на пейката. В халфовата линия действаше преотстъпеният от Ливърпул Марко Груич.
Големият отсъстващ в редиците на баварците отново беше Мануел Нойер, който не успя да се възстанови от травмата си в пръста. Вместо него на вратата застана Свен Улрайх. Извън стартовия състав беше Томас Мюлер, а на неготово място като титуляр излиза Серж Гнабри.
Срещата започна бурно и още във 2-ата минута се стигна до много спорна ситуация. Тогава Леон Горетцка падна в наказателното поле на домакините след леко настъпване от страна на Карим Рекик, но съдията прецени, че това е симулация и дори вдигна жълт картон на футболиста на Байерн. Ситуацията обаче не беше разглеждана повторно, защото в турнира няма ВАР.
Буквално в последвалата атака берлинчани поведоха в резултата. Мителщет получи пас пред наказателното поле и промуши топката в мрежата на Свен Улрайх.
Гостите обаче бързо върнаха гола. В 7-ата минута Гнабри се възползва от избита от краката на Левандовски топка и мощно я насочи в мрежата за 1:1.
Шеметното начало "отвори" играта и футболистите и на двата тима не спираха да търсят начини да атакуват. Баварците обаче бяха по-опасни, а Кингсли Коман и Гнабри създаваха проблеми на защитниците на съперника. В 26-ата минута авторът на изравнителното попадение шутира опасно, но този път Руне Йорщайн спаси.
До края на тази първа част шансове се откриха още пред Хамес и Роберт Левандовски.
Мюнхенци удариха в самото начало на второто полувреме. В 49-ата Гнабри получи отлично извеждащо подаване от Хамес и прониза Йорщайн за 2:1.
Байерн играеше много силно, футболистите на Нико Ковач печелеха почти всяко единоборство, но допуснаха да им изравнят по много наивен начин. В 67-ата минута Хумелс се опита да върне топката с глава към вратаря, но пасът му беше прекалено лек и влезлият току-що като смяна Зелке се възползва, отбелязвайки за 2:2.
Хамес можеше да се превърне в герой за гостите в 81-вата минута, но не засече добре подаване на Дейвид Алаба отляво. Малко след това обаче и домакините пропуснаха от изгодна ситуация.
Срещата премина в продължения, където гостите успяха пак да поведат. В 8-ата минута на първото от тях Коман завърши с глава много добра атака - 2:3.
Хамес направи нов голям пропуск в 117-ата минута, когато можеше да успокои съотборниците си, но стреля слабо в ръцете на вратаря.
Това обаче не се оказа фатално и Байерн надделя.
За четвъртфиналите се класираха още Хайденхайм, Хамбургер ШФ, Вердер (Бремен), Шалке 04 и Падерборн 07. Жребият ще се тегли в неделя (10 февруари), а мачовете ще се изиграят на 2 и 3 април.
ХЕРТА - БАЙЕРН 2:3 след прод. (2:2 в ред. време)
1:0 Мителщет (3)
1:1 Гнабри (7)
1:2 Гнабри (49)
2:2 Зелке (67)
2:3 Коман (98)