Втородивизионни отбори изхвърлиха Леверкузен и Нюрнберг от Купата на Германия

Втородивизионният Хайденхайм се класира за 1/4-финалите на Купата на Германия, след като постигна домакинска победа с 2:1 над елитния Байер (Леверкузен). “Аспирините” поведоха чрез Юлиан Брант (44’), но претърпяха обрат след голове на Никола Доведан (47’) и Маурис Мултхауп (72’).

Гостите доминираха през първата част и в 44-ата минута заслужено стигнаха до гол, дело на Брант. Домакините обаче започнаха силно второто полувреме и изравниха още в 47-ата минута след добра солова акция на Доведан. Пълният обрат донесе Мултхауп в 72-ата минута, след като засече центриране на Арне Феик.

В другия ранен мач от турнира днес още един втородивизионен отбор продължи напред, след като Хамбургер ШФ отстрани елитния Нюрнберг с минималното 1:0 като домакин. Единственото попадение в мача отбеляза Беркай Йозкан в 54-ата минута. Шпортферайн заслужено победи, тъй като бе по-добрият състав през цялата среща, докато гостите стигнаха само до един удар през всичките 90 минути, който беше извън рамките на вратата.