Арда с тежко поражение от украинци (видео)

Отборът на Арда (Кърджали) допусна ново поражение в предсезонната си подготовка. Българският тим загуби с 0:3 контролната среща с украинския Мариупол, а футболистите на Стойчо Стоев бяха близо до гола при удар на Венцислав Христов, който срещна страничния стълб.

Още с първата си атака отборът на Мариупол можеше да излезе напред в резултата, но удар на нападател от няколко метра премина покрай страничната греда. В 13-ата минута украинският тим поведе на Арда с 1:0 с хубав гол на Слава Чурко. Крилото вкара с техничен удар с левия крак, който не остави шанс на стража на българския тим за намеса. В 28-ата минута Мариупол отбеляза втори гол, а негов реализатор бе Жо Дава.

Нападателят засече опита за удар на свой съотборник и от няколко метра наказа Иван Караджов. В 62-ата минута Венцислав Христов се размина с гола, след като ударът му срещна десния страничен стълб. В 83-ата минута футболистите ма Мариупол организираха добра контраатака, при която играч на украинците напредна по десния фланг, пусна центрира по земя в наказателното поле, а там негов съотборник оформи крайното 0:3.
АРДА: Караджов, Крумов, Добрев, Лозев, Кръстев, Чанев, Бенгюзов, Осман, Коконов, П. христов, В. Христов