Македонци спряха победната серия на ЦСКА 1948 с гол в 93-ата минута (видео)

ЦСКА 1948 и Македония (Гьорче Петров) завършиха 1:1 във втората контрола на чрвените в Турция. Българският тим откри резултата чрез Андон Гушеров в 17-ата минута, а Адеми изравни в 93-ата минута след шут от фаул. Така шестият в елитната дивизия на Македония спря победния ход на българския тим, който до този момент бе спечелил всичките си зимни контроли.

ЦСКА 1948 бе подкрепян от агитка, която пристигна от Североизточна България малко преди началото на срещата.

В първата си проверка на турска земя играчите на Петко Петков надделяха с 1:0 над узбекистанския Металург, заемащ пето място в местното първенство.

Срещата започна с натиск на ЦСКА 1948 и червените можеха да открият резултата още в 7-ата минута, когато Гущеров засече с глава центриране отдясно, но стражът на македонците Йовановски демонстрира невероятен рефлекс и изби топката, която летеше към долния му десен ъгъл. Секунди по-късно Йовановдси спаси опасен шут на Спас Георгиев.

Натискът на червените даде резултат в 17-ата минута. Тогава Димо Атанасов преодоля десния бек на македонците и центрира към Гущеров, който с глава не остави шанс на Йовановски - 1:0 за ЦСКА 1948.

В 27-ата минута ЦСКА 1948 бе близо до втори гол, когато Денислав Александров стреля от десетина метра след подаване на Димо Атанасов, но Йовановски спаси. Македония отговори с изстрел от фаул, който Михайлов боксира в корнер.

След тази ситуация футболистите на двата отбора започнаха да си влизат по-грубо, което накъса играта. Единственото по-интересно положение до края на първата част бе пред вратата на българския тим, когато Бени засече лошо опасно центриране отляво и изпрати топката далеч в аут.

Второто полувреме започна по-равностойно от първото и македонците погледнаха по-смело към противниковата врата. В 59-ата минута играч на тима от Скопие изпревари Михайлов при центриране от фаул, но не уцели празната врата след удар с глава. Дори да го беше направил, голът нямаше да бъде зачетен, тъй като реферът отсъди засада.

Някъде тук наставникът на ЦСКА 1948 извърши множество смени, пускайки на терена доста юноши от школата.

В 70-ата минута Македония получи право да изпълни фаул. Последва шут, който срещна главата на Александър Александров. Реферът обаче прецени, че защитникът е играл и с ръка, заради което отсъди дузпа. Михайлов обаче реагира отлично и спаси шута на Костовски.

До края на двубоя младите български футболисти заиграха по-добре и на свой ред организираха няколко добри атаки, но грешки при завършващия пас или по-дълго обработване на топката от необходимото им попречиха да сътворят по-сериозна опасност.

Така се стигна до последните минути, в които Македония получи няколко фаула около границата на наказателното поле на червените. При един от тях, в 93-ата минута, Адеми прониза Михайлов за 1:1.

ЦСКА 1948 - МАКЕДОНИЯ (ГЬОРЧЕ ПЕТРОВ) 1:1