Леганес се отдалечи от дъното и остави там Райо (видео)

В последния мач от 22-ия кръг в Ла Лига Леганес постигна много ценен успех като гост на Райо Валекано с 2:1. Преди двубоя двата тима бяха с равен брой точки, но попадения на Мартин Брайтуайт и Юсеф Ен Насири отдалечиха Леганес от зоната на изпадащите. Алваро Гарсия Ривера се разписа за Райо, но "пчеличките" се провалиха в края и заемат незавидното 18-о място в класирането.

Гостите се пребориха за трите точки, въпреки че почти цяло второ полувреме играха с човек по-малко заради червен картон на Алан Ниом. В последните минути пък вратарят Иван Куеяр направи важни спасявания, с които помогна на отбора да удържи аванса си.
Новото попълнение Брайтуайт нацели гредата в 21-ата минута, а в 36-ата откри резултата с глава. Датчанинът се оказа на точното място след центриране от левия фланг на Джонатан Силва и вкара втория си гол в испанското първенство.

Куеяр беше големият герой за Леганес в няколко ситуации след почивката, но в 83-ата минута изби топката в краката на Алваро Гарсия Ривера и той не сбърка - 1:1. Само две минути по-късно Ен Насири смълча феновете на "Вайекас" с втори гол за гостите. Мароканецът вкара отблизо след центриране от корнер и лоша ориентация на защитата на Райо.