Десподов не дебютира, а Каляри се озова опасно близо до изпадащите (видео)

Новото попълнение на Каляри Кирил Десподов остана на резервната скамейка на тима от Сардиния при домакинската загуба от Аталанта с 0:1.  Футболист номер 1 на България за 2018 година беше в групата за мача, но ще трябва да почака още за своя дебют в Серия "А".

Единствения гол отбеляза Ханс Хатебоер в началото на второто полувреме. Гостите доминираха през по-голямата част от двубоя и продължиха силното си представяне през последните седмици. Каляри можеше да стигне до равенството, но остана в намален състав, след като Сирил Теро се контузи, а Роландо Маран вече бе извършил трите си смени. В края пък Алесандро Дейола уцели гредата.

Старши треньорът на Каляри Роландо Маран заяви на пресконференцията преди срещата, че не бива да се бърза с включването на Десподов, който тренира с отбора едва от няколко дни.

Маран заложи в предни позиции на Леонардо Паволети, а зад него действаше словенският национал Валтер Бирса, но той рано се контузи. Заради наказание отсъстваше Николо Барела, а Рагнар Клаван, Алберто Чери, Фабрицио Качаторе, Филип Брадарич и Лукас Кастро са контузени. Освен Десподов, сред резервите бяха и още няколко от новите попълнения - Лука Пелегрини, Сирил Теро и Максим Льоверб.

Домакините не са в никак добра форма, като записаха равенство и три загуби в последните си 4 мача, а освен това отпаднаха от Купата на Италия. След като вчера Болоня изненада Интер насред "Сан Сиро", авансът на сардинци пред първия отбор под чертата на изпадащите вече е само 4 точки.

Аталанта е на другия полюс. "Бергамаските" не само разгромиха Ювентус с 3:0 на четвъртфиналите за националната купа, но са убедителни и в първенството -  смазващи победи срещу Фрозиноне и Сасуоло, равенства срещу Юве и Рома, а днес нов успех на чужд терен. Отборът на Джан Пиеро Гасперини измести "вълците" от петото място в класирането.

Гостите от Бергамо разчитаха на головата машина Дуван Сапата, който вкара 17 попадения в последните 10 мача във всички турнири. Колумбиецът обаче нямаше подкрепата на Йосип Иличич, който в последните дни лекуваше травма и влезе чак в края. В защитата личеше името на бившия футболист на Лудогорец Хосе Луис Паломино.

По-рано през сезона Аталанта загуби от Каляри с 0:1 на "Атлети Адзури д'Италия", но наскоро спечели с 2:0 на "Сардиния Арена" за Купата на Италия.

Гостите започнаха по-активно и имаха предимство както в притежанието на топката, така и в ударите. Първият по-опасен изстрел отправи лидерът на "бергмаските" Алехандро Гомес в 8-ата минута, но Алесио Краньо спокойно улови. Бирса пък пострада след единоборство с Паломино и не успя да продължи. Вместо него в игра се появи Жоао Педро.

В 22-ата минута се стигна до сериозно разбъркване пред Краньо, но стражът на Каляри успя да избие топката, а после защитник на домакините изчисти далеч напред. Сардинци имаха проблеми при статичните положения и най-вече след центрирания от корнери. В 37-ата минута Берат Джимсити се оказа непокрит на близката греда, но прати топката в аут. Малко по-късно Алехандро Гомес стреля от фаул и Краньо за пореден път трябваше да демонстрира рефлекса си.

Каляри не направи абсолютно нищо в офанзивен план до почивката, но пък бранителите се справиха с опазването на Дуван Сапата.

Аталанта стигна до ранен гол в началото на втората част и той бе напълно заслужен. Тимоти Кастане центрира от левия фланг към Хатебоер, който надскочи Симоне Падоин и с глава насочи топката във вратата - 0:1.

Каляри веднага изнесе играта по-близо до вратата на гостите. Резервата Жоао Педро направи впечатляващ пробив и потърси в наказателното поле Паволети, но той бе блокиран и Каляри спечели само корнер. Скоро след това таранът на "рособлу" отново се озова на добра позиция, но Етрит Бериша предвидливо излезе и спаси сигурен гол.

В 63-ата минута гол на Пашалич правилно беше отменен заради засада, а треньорът на домакините Роландо Маран усили атаката с пускането на Сирил Теро на мястото на Лука Чигарини. Теро се включи добре, но проблемите на Каляри бяха свързани с липсата на достатъчно креативност в средата на терена.

Четвърт час преди края Маран извърши и последната си смяна, като пусна Лука Пелегрини вместо Падоин, а това означаваше, че деютът на Десподов се отлага.

В 79-ата минута Марио Пашалич стреля много силно, но Краньо изби. Домакините пък получиха тежък удар с контузията на резервата Теро, което остави тима с човек по-малко в последните минути.

Въпреки всички, Каляри имаше своя шанс да стигне до точката, но в добавеното време гредата спря Дейола.

В следващия кръг отборът на Десподов гостува на Милан и точно тогава се очаква бившата звезда на ЦСКА-София да изиграе първия си мач в калчото. Аталанта пък ще приеме СПАЛ.