Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Дърпането на уши в Аугсбург даде резултат (видео)

Тежката серия на Аугсбург от поредни мачове в Бундеслигата без победа приключи този следобед, след като тимът срази Майнц 05 с 3:0. Баварците нямаха победа от десет кръга насам, в които спечелиха само 3 точки. Сегашният успех ги отдалечи на 3 точки пред 16-ия Щутгарт. “05” пък са на 11-а позиция.

Аугсбург прегази съпротивата на гостите с три гола на Алфред Финбогасон. Първите два от тях паднаха от дузпи, след като футболисти на Майнц спираха топката с ръце. Първият наказателен удар дойде още в 8-ата минута, а в 34-ата исландецът удвои от втория си шут от бялата точка. Финбогасон оформи хеттрика си в 54-ата минута след контраатака, при която беше изведен сам срещу вратаря Флориан Мюлер.

Тази победа за домакините идва веднага след смелото решение от отбора да бъдат извадени двама от твърдите титуляри - Каиуби и Мартин Хинтерегер. Те бяха наказани заради нарушаване на дисциплинарния правилник, като им беше съобщено, че са свободни да си търсят нови клубове. Австриецът вече премина в Айнтрахт (Франкфурт), а Каиуби не реализира трансфер през януари.