Рожденик донесе на Кардиф първа победа за годината

Боби Рийд, който днес навърши 26 години, донесе първа победа за годината за Кардиф. Той отбеляза двете попадения, а тимът на Нийл Уорнък спечели с 2:0 срещу Борнемут и глътна глътка въздух в борбата за оцеляване. Отборът от Уелс все още е в зоната на изпадащите, но изостава на две точки от три отбора пред него.

Това бе първият домакински двубой на Кардиф след изчезването на Емилиано Сала и срещата бе изпълнена с емоции и послания към него. Няма яснота за състоянието на аржентинския нападател, който е рекордна покупка на клуба, след като самолетът, с който пътува, изчезна на 21 януари.

Още в петата минута Рийд откри резултата от дузпа, отсъдена за игра с ръка. В следващите минути Борнемут имаше предимство, а особено активни бяха новите попълнения Доминик Соланке и Натаниел Клайн. Малко преди да измине половин час игра Андрю Сърман отправи страхотен удар от границата на наказателното поле, но топката се удари в гредата.

Второто полувреме започна с нов гол на Кардиф. Само 13 секунди след началото Рийд получи топката от Гунарсон, заобиколи вратаря и прати топката в мрежата. Втората част играта по-често бе накъсвана, а гостите рядко стигаха до опасни положения. 10 минути преди края Аке имаше шанс да намали, но стреля неточно. Кардиф се дръпна по-назад, но успя да запази преднината си и да стигне до ценни три точки.
КАРДИФ - БОРНЕМУТ 2:0