Малко не достигна на Вердер срещу слабак

Вердер (Бремен) се пропука две минути преди края и не успя да спечели при гостуването си на последния до днес Нюрнберг - 1:1. Тогава Микаел Ишак прониза Иржи Павленка и донесе първа точка на домакините след шест поредни загуби в Бундеслигата, с което те вече не са на дъното. Йоханес Егещайн беше извел Вердер напред в 63-ата минута, когато довкара избита от страна на Нюрнберг топка.

Тимът от Бремен стартира сезона силно и дълго време в горната част на таблицата, но за последните си шест двубоя в елита постигна само един успех и рискува да падне до 11-а позиция след изиграването на всички мачове от кръга.

Макс Крузе и неговите съотборници вече мислят за гостуването на Борусия (Дортмунд) във вторник в битка от 1/8-финалите за Купата на Германия. След това те ще приемат Аугсбург за първенство.

Нюрнберг също ще се поти за купата, където го очаква спор с Хамбургер ШФ, а след това през уикенда излиза в пряк дуел с другия отбор под чертата - Хановер 96.