"Х" в битката между новото и старото поколение в Бундеслигата (видео)

Хофенхайм също не успя да пребори надигналия се тим на Фортуна (Дюселдорф) и мачът между двата тима от 20-ия кръг завърши 1:1. По този начин домакините продължават да са извън зона “Европа” и регистрираха осмо равенство от началото на кампанията в Бундеслига - най-много от всички останали. Фортуна пък се отдалечи на 8 точки от опасната зона, след като през есента дълго време се намираше сред изпадащите.

Двубоят в Зинсхайм предостави и любопитен сблъсък между най-младия наставник в първенството - Юлиан Нагелсман (31 г.), срещу най-възрастния - Фрийдхелм Функел (65 г.). Опитът като че ли надделя, защото гостите имаха повече опасни положения и съответно повече могат да съжаляват за изпуснатат победа.

Хофе имаше шанса да поведе сравнително рано - в 16-ата минута, когато Андрей Крамарич беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Денис Гайгер.

Отборът от Дюселдорф изравни при първата атака на второто полувреме, когато Кевин Щьогер майсторски намери Роувен Хенингс и таранът не сбърка след изстрел с глава - 1:1.

В 58-ата минута пък защитникът на Фортунд Каан Айхан нацели гредата.

Десет минути преди края Хенингс не успя да се възползва от груба грешка на Кевин Фогт и така мачът приключи при 1:1.

В следващия кръг Хофенхайм ще се изправи срещу лидера Борусия (Дортмунд), а Фортуна ще приеме Щутгарт.