Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Важна победа за Гълъбинов, Андреа Христов на пейката за Козенца (видео)

Андрей Гълъбинов се завърна в титулярния състав на Специя и игра 62 минути при победата над Кремонезе с 2:0. И двата гола за домакините отбеляза Паоло Бартоломей, а с успеха Специя сложи край на серията от три поредни равенства.

Домакините бяха много по-добрият отбор и заслужено поведоха в 21-ата минута, когато Бартоломей с далечен изстрел завари неподготвен стража на Кремонезе Никола Раваля. В началото на втората част отново Бартоломей наказа гостите, този път с глава.

В друг мач от 22-ия кръг на Серия "Б" Козенца победи с 2:0 Читадела и се отдлечи от зоната на изпадащите. Привлеченият от Славия Андреа Христов беше в групата на домакините, но не взе в игра.

Лидер в класирането е Палермо на Ивайло Чочев с 37 точки, следван от Бреша (36), Лече (34) и Пескара (34). Специя се изкачи на 6-о място с 31 точки, а Козенца е на 15-а позиция с 24 пункта.