Още една загуба за Фейрензе на Стивън Петков

Новият отбор на Стивън Петков - Фейрензе, е твърдо на дъното в португалското първенство. Днес тимът на Манта Сантош загуби с 0:2 при визитата си на Боависта и остана на 4 точки от предпоследния в класирането Шавеш. Петков този път започна на резервната скамейка и се появи чак в 85-ата минута на мястото на Рафаел Кривеларо.

Домакините доминираха през целия мач и заслужено стигнаха до трите точки. Преди почивката вратарят на Фейрензе Андре Морейра направи няколко впечатляващи спасявания, но през второто полувреме Бенфика наложи волята си.

Резултата откри Матеус в 56-ата минута след подаване на Еду Машадо. В 81-ата пък Алберто Буено майсторски завъртя топката от фаул и оформи крайното 2:0.

Начело преди останалите мачове от 20-ия кръг е Порто с 49 точки, пред Брага с 46 и Бенфика с 44.