Челси си го изкара на най-слабия

Челси се развихри срещу последния във Висшата лига Хъдърсфийлд. Лондончани спечелиха с 5:0 в опит да се реваншират на феновете си за тежката загуба от Борнемут. Гонсало Игуаин и Еден Азар се отчетоха с по две попадения, а Давид Луис оформи крайния резултат. Отборът на Сари доминираше през цялата среща и не остави съмнения в превъзходството си, но гостите без съмнение са най-слабият отбор в първенството и са затънали на дъното на класирането с актив от едва 11 точки.

Челси започна активно домакинството на Хъдърсфийлд и натисна съперника от първите минути. Първата възможност се откри пред Баркли, но той не успя да затрудни вратаря на гостите. В 10-ата минута Жоржиньо изведе Игуаин в наказателното поле. Аржентинецът опита удар, но бе блокиран от Шиндлер.

Бившият нападател на Реал (Мадрид) и Милан постоянно създаваше проблеми на отбраната на най-слабия отбор във Висшата лига и в 16-ата минута откри резултата. Той получи топката от Кане и с хубав удар не остави шансове на Льосл. Малко след попадението Игуаин отправи още един изстрел, но топката мина встрани от вратата.

Тимът на Сари понамали темпото, но продължаваше да доминира. Хъдърсфийлд обаче направи няколко добри атаки и показа, че не е пристигнал на “Стамфорд Бридж” обречен. В края на полувремето обаче гостите допуснаха втори гол след малко пресилена дузпа. Качунга бутна Аспиликуета, но имаше съмнение дали нарушението е вътре в наказателното поле. Азар бе точен от бялата точка и направи 2:0.

След това развитие домакините играеха освободено през второто полувреме. В 66-ата минута Рос Баркли изведе Азар, който преодоля вратаря и от малък ъгъл прати топката в мрежата. Малко по-късно Игуаин също отбеляза втория си гол в мача. Аржентинецът отправи красив удар, топката се отклони в бранител и не остави шансове на Льосл. Малко преди края Давид Луис оформи крайното 5:0 след удар с глава.

ЧЕЛСИ - ХЪДЪРСФИЙЛД 5:0
1:0 - Игуаин (16)
2:0 - Азар (45-д)
3:0 - Азар (66)
4:0 - Игуаин (69)
5:0 - Луис (86)