Фенербахче си стъпва на краката (видео)

Фенербахче постигна поредни победи за пръв път от началото на сезона в Турция. Грандът от Истанбул съвсем доскоро беше около зоната на изпадащите, но след като снощи надви с 2:0 Гьозтепе, вече е на 12-о място в класирането.

Новото попъление Виктор Моузес отбеляза дебютния си гол с екипа на фенерите". Привлеченият от Челси нигериец се разписа в 73-ата минута след пас на резервата Жаилсон. В началото на мача за домакините точен беше и Андре Аю.

Гьозтепе остана в намален състав в 50-ата минута, когато друг футболист, познат от изявите си във Висшата лига на Англия - Камерън Джероум, получи червен картон.

Начело в Турция е Истанбул Башакшехир с 41 точки, пред Галатасарай с 35 и Малатияспор с 32.