Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Здравков недоволен от грубите индивидуални грешки, скастри грешниците в Лудогорец

Наставникът на Лудогорец Антони Здравков обяви, че е доволен от представянето на орлите срещу Ахмат (Грозни) до 65-ата минута, но не и след това. Специалистът е категоричен, че смените на са се включили добре в тази проверка и не е очарован от допуснатите груби индивидуални грешки, най-деен в които бе вратарят Хорхе Броун.

Ето какво каза Здравков след успеха с 4:3 над 8-ия в руската Висша лига:

“До 60-65 минута отборът показа добра игра. Имаше атаки, голови положения… В защита имаше две-три положения. След 65-ата минута направихме някои смени и не се оправда тяхното влизане. Влязоха хора, на които се разчита по-малко. Хора, които имат самочувствие, че трябва да играят, но за пореден път когато влязоха, се видя, че нещата не се получават.

Бих казал, че допуснахме изключително леки голове. Елементарни действия, при които не предполагаше да се допусне гол, а ние пуснахме два. На първо място го отдавам на подценяване на ситуацията, а след това и на лоша преценка. Това бяха строго индивудуални грешки на играч, а не колективни.

Няма какво да работи един треньор в тези аспекти, те са вътре в играча. Той трябва да изчисти главата си”, каза Здравков, който коментира и раздялата с Кампаняро.

“Напускането на Кампаняро е въпрос към спортния директор. Докато беше при нас, не е дал повод за коментари. Това е негово и на ръководството решение”, завърши треньорът на разградчани.