Томас Дол бързо осъзна какво го чака в Хановер (видео)

Новият старши треньор на Хановер 96 Томас Дол едва ли си е представял по-лошо начало на кариерата си в клуба от Долна Саксония. Срещу гостуващия РБ Лайпциг Хановер загуби с 0:3 и продължава да е на дъното в Бундеслигата, заедно с Нюрнберг, който обаче е с мач по-малко.

Четвъртата поредна загуба в Бундеслигата само затвърди впечатлението, че Хановер много трудно може да се спаси от изпадане. Отборът демонстрира изключително безидейна игра в атака, а защитата допусна наивни грешки, от които съперникът с лекота се възползва.
Гостите от Лайпциг направиха няколко пропуска в началните минути, но в по-голямата част от първото полувреме и те разочароваха. Точно преди почивката обаче Кевин Акпогума фаулира в наказателното поле Маркос Куня и реферът отсъди дузпа, която Марсел Халстенберг реализира.

След почивката Хановер с нищо не показа, че има сили да стигне поне до равенство. Отборът така и не създаде чисто голово положение, а в същото време отбраната грешеше елементарно. В 64-ата минута Вили Орбан вкара втори гол за РБ Лайпциг след центриране от корнер и удар с глава. При идентична ситуация в 85-ата минута защитникът на гостите се разписа още веднъж.
РБ Лайпциг се утвърди на 4-ото място, като дръпна с 6 точки пред Айнтрахт (Франкфурт). В следващия кръг отборът на Ралф Рангник приема именно "орлите".

Хановер за пети пореден път загуби у дома без да отбележи гол и още утре може да се озове на последното място в подреждането. След седмица предстои сблъсък на дъното с Нюрнберг.