Рекорден успех за Уеска (видео)

Новакът Уеска постигна най-убедителната си победа в елита на испанския футбол. В среща от 22-ия кръг момчетата на старши треньора Франсиско Родригес разгромиха с 4:0 Валядолид и дадоха надежди на феновете си, че няма да бъдат боксова круша до края на сезона.

Уеска можеше да вкара и още голове, след като до момента имаше едва 17 попадения в 21 изиграни мача. Гостите пък не приличиха на себе си, макар че през кампанията се представят доста стабилно далеч от дома.
Ерик Галего в 19-ата минута постави началото на разгрома. Той напредна през центъра и прокара топката между краката на вратаря Жорди Масип. След почивката Валядолид тотално рухна и в рамките на три минути интригата приключи. Първо Хорхе Пулидо се разписа след центриране от корнер, а Мой Гомес наказа объркване в защитата на гостите за 3:0.

Десетина минути преди края попадение на Оскар Плано беше отменено заради засада. Домакините пък вкараха и четвърти гол, дело на резервата Есекиел Авила.
Уеска събра 15 точки и се намира на 8 от спасителната зона. В следващия кръг отборът ще гостува на Жирона.

Валядолид се смъкна на 13-ата позиция с актив от 25 точки.