Етър не се затрудни срещу Кемницер (видео)

Отборът на Етър записа лесен успех с 2:0 над Кемницер в контролна среща, която се проведе в Турция. Попаденията за "виолетовите" реализираха Велко Батрович (63') и Иван Петков (74'). Това бе четвърта проверка за тима на Красимир Балъков от началото на зимната подготовка.

Първата опасност в контролата бе пред вратата на германците. В 10-ата минута “виолетовите” направиха добра атака, която завърши с удар с глава на Милчо Ангелов, но кълбото се отби в бранител на Кемницер и излезе в ъглов удар.

В 39-ата минута Гроте опита шут от дистанция, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В началните минути на втората част Боджадж свали с глава към Велко Батрович, който отправи силен шут, но опитът му премина встрани от вратата. В 63-ата минута футболистите на Етър стигнаха до гол. Крайният бранител Здравко Илиев центрира отлично в наказателното поле към Батрович, който с коляно вкара първото попадение в мрежата на Якубов.

В 74-ата минута резервата Иван Петков успя да отбележи втори гол във вратата на Кемницер. Опитният таран получи подаване в наказателното поле и с премерен удар не остави шанс на стража на германците.

В последните минути на сблъсъка не се случи нищо интересно и контролата завърши без нови попадения.

ЕТЪР - КЕМНИЦЕР 2:0