Милан има своя нов голов хищник, Пьонтек класира "росонерите" на полуфинал (видео)

Милан е на полуфинал за Купата на Италия! "Росонерите" спечелиха с 2:0 спора с Наполи, а героят е един и неговото име е Кшищоф Пьонтек. Полякът "взриви" "Сан Сиро" с два гола, откривайки головата си сметка с екипа на "росонерите" в 11-ата минута, а след това и с втория си гол в 28-ата. Преди дни двата отбора се изправиха отново на “Джузепе Меаца”, но в мач от Серия “А”, като не успяха да излъчат победител, завършвайки 0:0.

Наставникът на Милан Дженаро Гатузо бе подредил своя тим във формация 4-3-3, като на вратата застана Джанлуиджи Донарума, пред когото играха Иняцио Абате, Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Диего Лаксалт. Тройката в средата на терена бе сформирана от Тиемуе Бакайоко, Франк Кесие и Лукас Пакета, а Саму Кастийехо, Кшищоф Пьонтек и Фабио Борини тормозиха защитата на Наполи. Трябва да се отбележи, че това бе първи мач на Пьонтек като титуляр за "росонерите", след като се появи от резервната скамейка в последния мач между двата тима.
Карло Анчелоти  е предпочел да запази Дрис Мертенс и капитана Марек Хамшик, оставяйки ги на резервната скамейка. На врата за Наполи започва Алекс Мерет, пред когото действат Малкюи, Кулибали, Максимович и Гулам. Четиримата в средата на терена са Фабиан Руис, Алан, Диавара и Желински, а в атака си партнират Лоренцо Инсиние и Аркадиуш Милик.

В 7-ата минута Кшищоф Пьонтек застраши вратата на Наполи. Диего Лаксалт центрира от левия фланг, а Франк Кесие свали с едно докосване към поляка, който стреля, без да се замисля, но в аут. Наполи отговори още в следващата минута с удар на Кулибали с глава, който Донарума спаси.

В 11-ата минута Пьонтек откри головата си сметка с екипа на "росонерите". Полякът получи дълго подаване в предни позиции от Диего Лаксалт, което Никола Максимович проспа. Нападателят на Милан изскочи зад отбраната на Наполи и насочи топката в долния десен ъгъл, където Мерет нямаше шанс за намеса. Две минути по-късно Лоренцо Инсиние пропусна да изравни с удар в ръцете на Донарума от около девет метра.

В 22-ата минута Лоренцо Инсиние и Амаду Диавара матираха защитата на Милан с едно двойно подаване, но Донарума отново бе на мястото си при удара на нисичкия нападател. В 28-ата минута отново Пьонтек прониза вратата на Мерет. Диего Лаксалт изрита топката напред към своя съотборник, а полякът овладя, залъга Кулибали и с фалцов удар намери страничната мрежичка.

В 48-ата минута Милан оцеля след сериозен карамбол, при който топката се удари в крака на Донарума, а след това защитата успя да предотврати опасността. В 61-ата минута Аркадиуш Милик опита да изненада стража на Милан с удар от около 25 метра, който Джиджо Донарума спаси с лекота. Обръчът около вратата на "росонерите" се затегна и в 66-ата минута Адам Унас отправи нов силен удар, който затрудни сериозно Донарума, но резултатът остана непроменен. В последната минута на добавеното време силен удар на Фабиан Руис премина покрай страничния стълб на Донарума, а главният съдия даде последен съдийски сигнал веднага след тази сутация.
МИЛАН - НАПОЛИ 2:0
1:0 Пьонтек (11)
2:0 Пьонтек (28)

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума, Иняцио Абате, Матео Мусакио, Алесио Романьоли, Диего Лаксалт, Франк Кесие, Тиемуе Бакайоко, Лукас Пакета, Само Кастийехо, Кшищоф Пьонтек, Фабио Борини

НАПОЛИ: Алекс Мерет, Кевин Малкюи, Калиду Кулибали, Никола Максимович, Фаузи Гулам, Фабиан Руис Пеня, Алан Маркес, Амаду Диавара, Пьотър Желжински, Аркадиуш Милик, Лореньо Инсиние