Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Имаше ли дузпа на Алба, а на Пике?

Испанският шампион Барселона постигна трудна победа с 2:0 при гостуването си на Жирона вчера, като “бяло-червените” изразиха претенции към главния съдия. В 12-ата минута, при резултат 1:0 в полза на “синьо-червените”, Жорди Алба опъна фланелката на Кристиан Стуани. Според съдийския анализатор на Marca Андухар Оливер подръпването не е достатъчен повод за падане и съответно за дузпа.
По време на срещата извън полезрението на футболната общественост остана още една ситуация в наказателното поле на Барса. В 37-ата Педро Поро центрира, Марк-Андре тер Стеген излезе лошо и Жерард Пике неволно отклони топката с ръка. Неумишленото действие обаче спира полета на топката може би към мрежата.
От “Монтиливи” имат претенции и за втория жълт картон на Бернардо Еспиноса в 51-ата минута.