Вилиан разказа за случката около дузпата

Нападателят на Челси Вилиан коментира ситуацията с дузпата от изминалия мач срещу Шефилд Уензди за ФА Къп, която новият му съотборник Гонсало Игуаин отказа да изпълни. В 26-ата минута реферът посочи бялата точка и Вилиан, който по принцип е бил първи избор на Маурицио Сари за изпълнител, предложи на аржентинеца той да шутира.

“Исках да му дам топката и той да стреля, за да може още тази вечер да вкара първия си гол. Той обаче не искаше”, обясни бразилецът, след което допълни, че първото попадение на Игуаин ще падне много скоро.

Вилиан беше точен от 11-те метра, а по-късно в двубоя реализира още веднъж за крайното 3:0, с което лондончани прескочиха на 1/8-финалите.

Пипита, който преди дни беше взет от Ювентус, изкара 82 минути на терена, но не се запомни с нищо.