Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Фернандо Алонсо триумфира в "24-те часа на Дайтона" (видео)

Двукратният Ф1 шампион Фернандо Алонсо спечели "24-те часа на Дайтона" от своя втори опит. Испанецът поведе към успеха екипа си, включващ Камуй Кобаяши, Джордан Тейлър и Ренгер ван дер Занде, две обиколки преди финала на състезанието, което бе скъсено заради силен дъжд.

Малко преди финала бившият Ф1 пилот Фелипе Насър (Cadillac) държеше първата позиция, но грешка на завой номер 1 позволи на Алонсо да го изпревари. За две обиколки Алонсо успя да генерира 13-секундна преднина със своя Cadillac.

Александър Роси (Acura) изведе отбора си на трета позиция, като той бе последният, който финишира в рамките на обиколката зад Алонсо.

Изданието на "24-те часа на Дайтона" през 2019-а бе в пълен контраст с миналогодишното. Година след като надпреварата отбеляза най-малко инциденти и най-много обиколки – 808, през 2019-а завъртанията бяха едва 593, което направи изданието най-краткото в историята на Дайтона.

Дъждът започна да затруднява мнозинството от пилотите при десет оставащи часа, но именно тогава Фернандо Алонсо, който пилотираше автомобила в този момент, успя да покаже уменията си на мокро и да излезе начело. Червени флагове заради наводнение на пистата обаче заличиха преднината му и той трябваше да я създаде наново.

Бившият пилот на Макларън се присъединява към Фил Хил и Марио Андрети като третият Ф1 шампион, печелил "24-те часа на Дайтона". През 2018 година Алонсо спечели "24-те часа на Льо Ман", а след три месеца ще се опита да триумфира в Инди 500 с цел да спечели т.нар. "Тройна корона" в моторспорта (победи в Гран При на Монако, "24-те часа на Льо Ман” и Индианаполис 500).