Мечтано завръщане у дома за неостаряващия Макси Родригес (видео)

Бившият аржентински национал Макси Родригес неслучайно е идол за феновете на Нюелс Олд Бойс. На 38-годишна възраст, той се завърна по впечатляващ начин с екипа на родния си клуб след два сезона в уругвайския Пенярол. Макси вкара зрелищен гол в мача срещу Бока Хуниорс (1:1) и напомни за най-добрите си години, когато радваше привържениците на Еспаньол, Атлетико Мадрид и Ливърпул.

Нюелс не се представя убедително от началото на сезона, но вече трети мач няма загуба под ръководството на новия си треньор Ектор Бидолио. Мачът срещу Бока беше очакван с огромен интерес заради завръщането на Макси, който не разочарова препълнените трибуни на "Марсело Биелса" в Росарио.

Ветеранът пропусна да открие резултата в началните минути, но в средата на първото полувреме изправи на крака стадиона с брилянтно попадение. Мауро Формика подаде с едно докосване към Родригес, а неговият безмилостен удар по диагонала не остави никакви шансове на вратаря на Бока Емануел Рейносо.

Макси получи и жълт картон преди да бъде заменен в 88-ата минута от Лисандро Алсугарай.

Изравнителния гол за Бока Хуниорс вкара Дарио Бенедето в 78-ата минута след центриране на Мауро Сарате. Попадението е първо за стрелеца през тази кампания в шампионата и общо 31-о за "генуезците" в първенство. Таранът се завърна на терена след тежка травма през ноември и вкара рекордните пет гола между двата полуфиналите и финала на Копа Либертадорес, които те не се оказаха достатъчни за "жълто-сините", но нямаше гол в местната Суперлига, в която стана голмайстор през 2017 година. Грандът от Буенос Айрес е на 5-о място в класирането с 25 точки, колкото има и Велес Сарсфийлд. Лидер е Расинг Клуб с 39 точки, а Нюелс Олд Бойс дели 12-ата позиция с Талерес и носителя на Копа Либертадорес Ривър Плейт.