За 16 минути РБ (Лайпциг) върна Фортуна в реалността (видео)

РБ (Лайпциг) увеличи на 3 точки аванса си пред Айнтрахт (Франкфурт) в борбата за четвъртото място в Бундеслигата - последното, което праща в Шампионската лига. В последната среща от 19-ия кръг “червените бикове” разгромиха Фортуна (Дюселдорф) с 4:0 като гости след вихрено начало. Разенбалшпорт заби три гола още до 16-ата минута и след това вече беше лесно. През второто полувреме резултатът набъбна още повече за ужас на домакините. Преди този мач Фортуна се намираше в по-силна форма след четири последователни успеха, благодарение на които “изплува” от дъното. Отборът от Дюселдорф е 14-и - на 7 точки от опасната зона.

Лайпциг “подхвана” домакините още от първите секунди и преди изтичането на втората минута вече водеше след попадение на Юсуф Поулсен, дошло след вратарска грешка. В 9-ата Ибрахима Конате, след леко непохватен изстрел, направи 2:0, а след още седем минути Поулсен покачи на 3:0.

След почивката единственото интересно нещо беше голът на Конрад Лаймер за 4:0 в 68-ата минута.