Валядолид измъкна важна победа, която може да натежи в края (видео)

Силно второ полувреме донесе на Валядолид първа победа от шест мача насам в Ла Лига. Тимът с президент Роналдо пребори Селта с 2:1 у дома в среща от 21-вия кръг и взе глътка въздух. В същото време за съперника от Галисия това е пета поредна загуба, с което тимът е в най-слаба форма от всички в шампионата. Валядолид се отдалечи на 5 точки от изпадащите, докато Селта е само на 1 над чертата, а и ще падне под нея, ако Райо Валекано спечели мача си срещу Алавес.

Гостите поведоха в 16-ата минута, когато Пионе Систо реализира красиво попадение, след като преди това домакините сгрешиха при изнасянето на топката.

Последваха много атаки на играчите на Валядолид и няколко пропуска. Все пак в 55-ата Оскар Плано изравни, а в 69-ата той асистира на Кеко за втория гол, оказал се с цената на 3 точки.

Три минути преди края, когато играчите на Селта атакуваха с всички сили, дебютиращият за тях Уесли Хут беше изгонен от игра. Взетият под наем от Саутхамптън защитник заслужи втори жълт картон.

Доста по-добър дебют за Валядолид направи нападателят Сержи Гуардиола, който беше привлечен вчера.