Интер преклони глава пред Торино (видео)

Отборът на Торино надделя с 1:0 над Интер в мач от 21-ия кръг на Серия "А". Армандо Ицо в 35-ата минута отбеляза единствения гол в двубоя. "Нерадзурите" от Милано остават трети в класирането, като са с 40 точки, а "биковете" от Торино заемат 10-а позиция с 30. Воденият от Лучано Спалети тим на Интер във втори пореден мач от първенството не може да отбележи гол, след като завърши 0:0 със своята "черна котка" Сасуоло на "Джузепе Меаца" преди седмица.
 В първите минути двата тима си размениха по едно добро положение за гол. В 4-ата минута Лоренцо Де Силвестри стреля с глава, но Самир Ханданович се намеси стабилно, а само минута по-късно пред Лаутаро Мартинес се откри прекрасен шанс за гол. След подаване по земя на Далберт отляво Мартинес стреля веднага от близко разстояние, но топката мина на сантиметри встрани от целта. В 18-ата минута Данило Д’Амброзио тества стража на Торино Салваторе Сиригу с удар от относително далечно разстояние, но опитният вратар бе на мястото си и спаси без проблеми.

В 35-ата минута Армандо Ицо изведе торинци напред в резултата. След изпълнение на ъглов удар и центриране отляво Ицо опита изстрел с глава. След лек контакт и с главата на Д'Амброзио топката прехвърли изненадания Ханданович и попадна във вратата на гостите.
През второто полувреме не се случи почти нищо запомнящо се, като “нерадзурите” изглеждаха лишени от идеи как да застрашат сериозно вратата на Сиригу. Играчите на Валтер Мадзари относително лесно задържаха удобния за тях резултат, а в 86-ата минута появилият се от пейката за Интер 15 минути по-рано Матео Политано получи директен червен картон заради невъздържан протест.